• 18 listopada 2019
Smerfy 16

W poniedziałkowy poranek nasza Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zamieniła się w prawdziwą Wioskę Smerfów! Smerfne Smerfy opanowały każdy zakątek naszej Biblioteki! Mali goście z Przedszkola Publicznego nr 3 wykazali się niezwykłą wiedzą na temat tych drobnych, niebieskich stworzeń… Papa Smerf, Smerfetka, Zgrywus czy Ważniak to postacie dobrze znane wszystkim dzieciom – tym małym i większym. Rozpoczęliśmy od jednej ze smerfastycznych przygód sprytnych Smerfów. Gość specjalny – Pani Prezydent Izabela Kalinowska – przeczytała dzieciom książkę, którą maluchy były oczarowane! Historia Pasibrzucha i smerfochodów umiliła nam czas podczas spotkania i przygotowała dzieci do rozwiązania quizu, czyli zagadek z nagrodami! Niespodzianką okazał się tort, którego nie mogło zabraknąć na urodzinach. Smerfnie smaczny poczęstunek, wspólne oglądanie wystawy, pamiątkowe zdjęcie oraz biało niebieskie balony – tak oto spędziliśmy poniedziałek w Wypożyczalni dla Dzieci!