Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marianem Hudkiem oraz himalaistami Dariuszem Mildnerem i Piotrem Lilla.

Marian Hudek jest dziewiątym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi. Mówi, że na początku zawsze są marzenia, a potem trzeba je próbować zrealizować.

Jego fascynacja górami narodziła się w Tatrach, potem cele stawały się wyższe i wyższe. W 2007 roku, 15 maja stanął na Dachu Świata – Mount Everest – i choć wyżej się już nie dało, to jednak marzenia w człowieku ciągle ewoluują, dlatego wytrwale zaczął dążyć do ich realizacji, wspinając się na dachy wszystkich kontynentów kuli ziemskiej. Udowodnił to 24 maja 2010 roku, stając wraz z kolegami z klubu na ostatnim z upragnionych szczytów – McKinley na Alasce.

Jak tego dokonał? Co dalej? O swoich wyprawach wysokogórskich w drodze ku Koronie Ziemi, Marian Hudek opowie 5 listopada o godz. 18:00.

Jednak takich przygód nie doświadcza się samotnie. Partnerami   są zawsze ludzie z tą samą pasją, hartem ducha i determinacją. Często przyjaciele.

O wyprawach na Elbrus i McKinley opowiedzą również członkowie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego, Dariusz Mildner i Piotr Lilla, uczestnicy tych dwóch ekspedycji, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób spełniać marzenia.