• 1 lipca 2024
Wakacje W Bibliotece 2024 - Joga Dla Dzieci - 1

Namaste! Pierwszy dzień Wakacji w Bibliotece za nami.

Cykl zajęć plastyczno-ruchowych rozpoczął się od treningu ciała i duszy. Po zapoznaniu się z krótką historią i ciekawostkami związanymi z jogą, najmłodsi nauczyli się kilku prostych pozycji praktykowanych podczas tej aktywności, prawidłowo oddychali i odpoczywali, oczyszczając umysł. Zmysł dotyku stał się motywem przewodnim drugiej części spotkania. Uczestnicy zajęć mieli do pokonania niezwykłą trasę. Kolorowy miękki makaron, puszysta mąka, twardy groch, fasola, pudełko z ryżem oraz pachnąca, kolorowa woda – ścieżka sensoryczna, dla chętnych do pokonania z zakrytymi oczami. Znaleźli się śmiałkowie!

Cieszymy się, że nasze zajęcia mogą umilić młodym czytelnikom ten beztroski wakacyjny czas. A to dopiero początek przygody!