Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – Jastrzębie 2007 zaprasza na wystawę fotografii Piotra Wróblewskiego. Prace można oglądać od 5 listopada do końca miesiąca w Wypożyczalni dla Dorosłych .
OFFO powstał w 2005r. jako inicjatywa jastrzębskiego klubu fotograficznego Niezależni. Ma na celu zaprezentowanie różnorodności tego rodzaju fotografii i zachęcić do obcowania z tą formą sztuki. Fotografia otworkowa pozwala spojrzeć na świat w inny, niekonwencjonalny sposób. Ludzie, przedmioty, pejzaże z którymi spotykamy się na co dzień, sfotografowane aparatem otworkowym zyskują zupełnie inny, często bajkowy, wymiar. Autor zdjęć na naszej wystawie – Piotr Wróblewski – urodził się w 1980r. w Warszawie. Od kilku lat zajmuje się fotografią czarno – białą, głównie pejzażową. Na swych zdjęciach stara się uchwycić relacje jakie zachodzą między człowiekiem a przestrzenią. Fotografie prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, otrzymał wiele wyróżnień na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Mieszka w Warszawie, gdzie studiuje w PAN z zamiarem uzyskania doktoratu z fotografii amerykańskiej.
Serdecznie zapraszamy !!!