• 13 sierpnia 2024
Opowieść O Dwóch Siostrach, Teatr Bajkowe Skarbki Śląska - 1

Liczna widownia zebrała się w poniedziałkowy poranek, 12 sierpnia w Bibliotece, by poznać historię, którą przedstawił Teatr Bajkowe Skarbki Śląska. Spektakl Opowieść o dwóch siostrach zabrał najmłodszych do baśniowego świata dwóch bohaterek o rożnych charakterach i wartościach. Jedna sumienna, posłuszna, pomocna i uprzejma. Druga leniwa, zarozumiała i samolubna. Dzieci mogły obserwować ich poczynania, kiedy to miały do wykonania różne prace i kiedy spotykały na swojej drodze baśniowe postacie. Za swoje zachowanie każda z sióstr otrzymała zasłużona zapłatę, a młodzi widzowie wyciągnęli z tej historii cenną lekcję. Zakończeniem spotkania była wspólna radosna zabawa i zdjęcia w Parku Miejskim.

Również to wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Z Tobą, dla Ciebie, przy Tobie – 75 lat razem” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Bajkowym Skarbkom Śląska raz jeszcze dziękujemy za przybycie i umilenie naszym milusińskim wakacyjnego czasu.

Przypominamy też o konkursach:

• do 14 sierpnia można przesyłać prace na konkurs fotograficzny „Zdjęcie z moim ulubionym Muminkiem”,
  • do 16 września – opowiadania na konkurs literacki „Pewnego razu w bibliotece”.