Rozstrzygnięcie Konkursu W Prezencie Dla Książki

W dniu 09.06.2009 r. o godz. 10.30 w sali multimedialnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu SL. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym Pt. „W prezencie dla…ksiązki”. Konkurs odbywał się w ramach realizacji projektu “Literacka wiosna nad Odrą” (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa “Przekraczamy granice”), a tematem prac była ilustracja do książki, której autor był gościem w trakcie trwania zadania : Wanda Chotomska, Marek Szołtysek, Grzegorz Kasdepke, Marcin Pałasz, Ewa Stadtmuller, Beata Ostrowicka. W konkursie wpłynęło 198 prac wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców a nagrody ręczył Prezydent Miasta Wodzisławia Sl. Mieczysław Kieca oraz Dyrektor MiPBP w Wodzisławiu SL. Ewa Wrożyna-Chałupska W kategorii klas I-III zwyciężyli : I miejsce Natan Piotrowski z Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych II miejsce Julia Boniecka z Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych III miejsce Maksymilian Kabut SP nr 15 i Wiktoria Marzec SP nr5 W tej kategorii została przyznana nagroda Dyrektora Biblioteki i otrzymała ją Aleksandra Piotrowiak z SP nr 15 Również w tej kategorii przyznano dodatkowo 12 wyróżnień. W kategorii IV-VI klas zwycięzyli: I miejsce Daniel Mielczarek z Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych II miejsce Ewa Karolczuk z Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych III miejsce Patrycja Lalak SP 28 i Jarosław Malinowski SP 28 Dodatkowo przyznano w tej kategorii 9 wyróżnień W kategorii przedszkolaki przyznano 7 nagród ( tylu przedszkolaków brało udział) natomiast w kategorii gimnazjum –nagrody otrzymali : Przemek Mizioch Gimnazjum nr 3, Anna Błaszczyk Gimnazjum nr 3 i Patryk Mielczarek z Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych. Nagrodami były książki i zestawy artykułów plastycznych: pastele, bloki, mazaki i długopisy, wszystkie nagrody zostały zakupione w ramach dofinansowania w projekcie “Literacka wiosna nad Odrą” :projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego “Przekraczamy granice” i budżetu państwa. Dodatkową nagrodą dla wszystkich był koncert zespołu DiVerso oraz poczęstunek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom którzy dołożyli starań aby prace do nas dotarły na czas. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.