W ramach Tygodnia Bibliotek dnia 12.05.2010 o godz. 9:30 w sali multimedialnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. odbyło się spotkanie z Ewą Chotomską. Na widowni zasiedli uczniowie z SP nr 1, SP nr 3, SP nr 5, SOSW. Ewa Chotomska powszechnie znana jako Ciotka Klotka z programu telewizyjnego Tik-Tak zdradziła dzieciom tajniki pracy w telewizji – powstawanie programów, kręcenie scen np. za pomocą blue box-ów. Opowiedziała również o swojej drodze literackiej – wspólnych rymowankach ze swoją mamą Wandą Chotomską. Spotkaniu towarzyszyła muzyka z tekstami piosenek pani Ewy Chotomskiej. Nie zabrakło również wesołej zabawy – m. in. mycia zębów, porannej toalety oraz literackich konkursów. Poprawne odpowiedzi były nagradzane przez autorkę słodkościami. Dzieci bardzo spontanicznie i żywoło reagowały na zabawy przeprowadzone przez panią Ewę, a na koniec nie obyło się bez licznych pytań do autorki.

Pani Ewa spotkała się również z czytelnikami naszej filii nr 15 – Wodzisław Śl. Jedłownik, na widowni zasiedli uczniowie z SP nr 4. Tam również spotkanie przebiegło w atmosferze zabawy i konkursów. Spotkaniu towarzyszyły piosenki w wykonaniu zespołu Fasolki, którego jednym ze współzałożycieli jest pani Ewa Chotomska, jest ona również autorką tekstów do prezentowanych piosenek.