Niezwykle miło nam poinformować Państwa, że nasza Biblioteka została wyróżniona certyfikatem "Nowoczesna Biblioteka". Do tej pory, certyfikatem tym wyróżniono zaledwie kilkanaście bibliotek w naszym kraju. Nagroda przyznawana jest za nowatorskie działania w zakresie rozwoju bibliotekarstwa oraz kreowanie nowoczesnego i przyjaznego miejsca sprzyjającego obcowaniu z kulturą. Wyróżnienie dotyczy podjętej z sukcesem próby spojrzenia na nową, coraz popularniejszą formę książki w postaci audiobooka.

Dział Muzyczny gromadzi audiobooki od maja 2007 roku. Obecnie oferuje Państwu 1133 tytuły zróżnicowanych tematycznie książek audio. Znajdą u nas Państwo biografie, reportaże, powieści obyczajowe, kryminały, książki podróżnicze, bajki i lektury szkolne. Wśród nowości audiobooków znajdą Państwo wiele interesujących tytułów. Katalog książek audio z opisami i streszczeniami tutaj. Zachęcamy  do odwiedzin i zapoznania się z aktualną ofertą Działu Muzycznego.