Spotkanie Z Thomasem Arnoldem 6

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – to doskonała okazja do popularyzacji czytania, książek, czytelnictwa… W bibliotekach, księgarniach i wielu innych miejscach odbywały się liczne imprezy promujące książki i czytelnictwo. Nasza Biblioteka gościła debiutującego autora kryminałów – Arnolda Płaczka – rydułtowika, pracującego w jednej z pszowskich aptek, który po godzinach już jako Thomas Arnold pisze doskonale czytające się kryminały. Choć na swoim koncie wydane ma dwa tytuły, już zapowiada następne części przygód detektywów Adamsa i Rossa, których poznaliśmy w jego drugiej książce 33 dni prawdy. Autor spotkał się z licealistami z wodzisławskiej Jedynki oraz z Tischnera. Opowiadając o swojej drodze do pisania kryminałów, swoich wyborach życiowych, zawodowych – odniósł się do młodych ludzi stojących u progu dorosłości, ich planów, marzeń, decyzji, wyborów… Zachęcał do czytania, sięgania po książki dla poszerzenia horyzontów, wiedzy, zgrabnego posługiwania się językiem polskim. Swoja pasję traktuje jak odskocznię od codzienności, od rutyny zawodu, ale …tylko jako hobby, nie źródło utrzymania. Książki Thomasa Arnolda czyta się znakomicie, jak rasowy, amerykański kryminał – więc życzymy równie amerykańskiej kariery na trudnym rynku wydawniczym!

Dwie książki autora – Anestezję  i  33 dni prawdy – można kupić po promocyjnej cenie w naszej Bibliotece! Z bezcennym autografem autora!