• 27 czerwca 2022
Powiatowy Festiwal Kultury 2022 30

26 czerwca 2022 na wodzisławskim Rynku odbył się Powiatowy Festiwal Kultury. Tradycyjnie już, nasza Biblioteka wzięła udział w tym kolorowym, pełnym wrażeń wydarzeniu. Na bibliotecznej Wyspie Książki pojawili się goście, pisarze i pisarki powiatu wodzisławskiego: Weronika Tomala, Monika Fibic, Izabela Gardian oraz Thomas Arnold. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, były zagadki literackie z nagrodami, kolorowanki, puzzle, zdjęcia z Lokomotywą, plastyczne inspiracje z Kicią Kocią, przypinki z własną grafiką… Na naszą wyspę przybyły również znane i lubiane postaci literackie. Dla miłośników książek i muzyki przygotowaliśmy kiermasz książek i płyt. Były z nami również nasze koleżanki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Godowie oraz Biblioteki Publicznej Miasta Rydułtowy im. H. M. Góreckiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i wspólną zabawę.