• 8 listopada 2022
Monika Borkowska-Szmit, Spotkanie Autoeskie - 1

We wtorek, 8 listopada gościliśmy w naszej Bibliotece autorkę książki Stach i śmieci, Monikę Borkowską- Szmit. Wspomniany tytuł to pierwsza część serii detektywistyczno-ekologicznej dla dzieci. Jej bohaterami są uczniowie klasy IVb. Stach, Antek oraz Marcel próbują rozwikłać zagadkę tajemniczych śmieci, które ktoś ukradkiem wyrzuca do Lasku Witkowickiego.

Spotkanie miało charakter edukacyjny. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto segregować śmieci, co grozi za wyrzucanie ich do lasu, a także czym jest recykling i dlaczego musimy dbać o naszą planetę. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu poznały również kilka ciekawostek na temat procesu powstawania książki. Pani Monika opowiadała także o tym, jak wygląda praca pisarza.

Wydarzenie odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury