• 12 lipca 2022
Wakacje W Bibliotece 2022 - Niesamowite Eksperymenty - 1

Wtorek to kolejny dzień wakacyjnych spotkań w Bibliotece. Dzisiejsze zajęcia polegały na prostym eksperymentowaniu. Pierwszym doświadczeniem, jakie wykonały dzieci, była „Tęcza”, która powstała za pomocą wody i kolorowych draży. Drugim były „Kolorowe pejzaże”, które zostały wykonane przy wykorzystaniu mleka i barwników. Dzieci stworzyły także wielobarwne, wybuchowe wulkany, które powstały przy użyciu wody wymieszanej z sodą oczyszczoną, barwnikiem oraz octem. Kolejnym eksperyment to „Tęcza w szklance”, która powstała po wymieszaniu różnokolorowych płynów do naczyń, mydła w płynie, atramentu oraz oleju. Ostatnie doświadczenie to „sztuczny śnieg”, który powstał z mąki ziemniaczanej, oleju oraz pianki do golenia.

Eksperymenty dały uczestnikom wiele zabawy oraz radości. Dzieci mogły też sporo się nauczyć, dzięki wykonanym zadaniom. Na kolejne zajęcia zapraszamy jutro!