• 11 lipca 2022
Wakacje W Bibliotece 2022 - Teatrzyk Kamishibai, 11 Lipca - 1

Pierwszy dzień zajęć plastyczno-literackich już za nami! Dzieci dowiedziały się, czym jest Kamishibai – niesamowity teatrzyk wywodzący się z Japonii, który nazywany jest również teatrem ilustracji. Ta polegająca na przedstawieniu krótkich opowieści sztuka, opiera się na obrazach. Zaprezentowane zostały trzy historie.

Po spektaklach każdy uczestnik miał za zadanie stworzyć własny teatrzyk. Do dyspozycji były kartki papieru i kredki. Dzieci wykazały się kreatywnością i dużą wyobraźnią – powstały niesamowicie barwne i ciekawe historie. Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na zagadki, gry i zabawy oraz odpoczynek z książką. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze zajęcia w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.